Homoktövis őrlemény 100G
Átlagos értékelés: | Nem értékelt |
Szállítási díj: | 1.190 Ft |
Várható szállítás: | 2023. szeptember 29. |
|
Leírás
Összetétel: bio homoktövishéj.
A homoktövis velőzése után maradt léhát kíméletesen megszárítjuk, majd a magtól különválasztjuk, így kapjuk a tiszta szárított homoktövis héjat. A szárított héjat fűszerpaprika finomságúra őröljük és homoktövis őrleményt kapunk.
Keverhetjük joghurtba, kefirbe, müzlikhez, kásákhoz, turmixokba, smoothie-kba vagy akár főzelékekbe is. Krémes mézbe keverve is kitűnő (pl repceméz, napraforgóméz). Az őrlemény vízben nem oldódik, ezért sűrűbb állagú anyagba keverjük.
Kiválóan használható süteménytésztákba, a liszt egy részének kiváltására (pl. linzer, muffin). Így a tésztának kellemes homoktövises íze, illata és barnás-narancs színe lesz. Érdemes kipróbálni. Magas rosttartalma miatt emésztést segítő hatásáról se feledkezzünk meg.
Vélemények
Paraméterek
Egységár | 8190 FT/KG |
Súly | 100 gr |